II Międzynarodowa Konferncja Eyetrackingowa (ICEAL – 2015) – zaproszenie

przez | 03/01/15

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Eye-Trackingowej, organizowanej przez Uniwersytet Warszawski wraz z Uniwersytetem Jana Gutenberga w Moguncji, która odbędzie się w Warszawie w dn. 21-22 września 2015 na Uniwersytecie Warszawskim (w budynku Wydziału Lingwistyki Stosowanej przy ul. Dobrej 55).

Eye-tracking jest coraz potężniejszym narzędziem badawczym, które wreszcie znalazło również zastosowanie w takich dyscyplinach nauki, jak: lingwistyka stosowana, translatoryka itd., poszerzając możłiwości eksploracyjne.

Konferencja ta ma zebrać naukowców, którzy wykorzystują okulografię do odpowiedzi na pytania badawcze. Ma połączyć wnioski z badań prowadzonych w lingwistyce stosowanej, translatoryce, kognitywistyce i lingwistyce komputerowej oraz połączyć doświadczenia metodologiczne z tych dyscyplin. Konferencja proponuje platformę wymiany międzynarodowej myśli naukowej.

Termin nadsyłania abstraktów:         15.04.2015

Akceptacja abstraktów:                      15.05.2015

Rejestracja:                                          15.05.2015-30.06.2015

Wystąpienia konferencyjne: do 20 minut . Abstrakty, które powinny zawierać nie więcej niż 300 słów, należy wysłać na adres:  ICEAL@uni-mainz.de. W treści maila należy podać: tytuł wystąpienia, imię i nazwisko autora, afiliację, obszar badań.

Język roboczy Konferencji: angielski

Opłata konferencyjna: 400 PLN (90 EUR) zawiera opłatę za materiały konferencyjne, przerwy kawowe, lunche i  koszty publikacji pokonferencyjnych. Dla studentów wstęp na wykłady darmowy.

Komitet organizacyjny: prof. Sambor Grucza (UW), prof. Silvia Hansen-Schirra (JGU), dr Monika Płużyczka (UW), dr Marcin Łączek (UW), mgr Joanna Otocka (UW), Silke Gutermuth (JGU), Wendy Fox (JGU), Saskia Jünemann (JGU), Paweł Soluch (Neuro Device) .

Więcej informacji:  http://iceal.uni-mainz.de