Agnieszka Andrychowicz-Trojanowska

dr Agnieszka Andrychowicz-Trojanowska – adiunkt w Instytucie Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej (dawniej: Instytut Kulturologii i Lingwistyki Antropocentrycznej), Wydział Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskała w 2008 roku na podstawie rozprawy doktorskiej zatytułowanej Parametryczna analiza tekstu specjalistycznego jako nośnika wiedzy zawodowej (na materiale terminologii giełdowej). Tytuł magistra uzyskała w 2003 roku w Instytucie Lingwistyki Stosowanej; w tym samym czasie uzyskała tytuł licencjata w Centrum Europejskim UW (kierunek: Stosunki Międzynarodowe, specjalność: Integracja Europejska), a w 2009 roku ukończyła Interdyscyplinarne Podyplomowe Studium Kształcenia Tłumaczy (ILS UW). Jej zainteresowania naukowe obejmują glottodydaktykę i sposoby zastosowania metod okulograficznych w glottodydaktyce, translatorykę i terminologię. Od 2008 roku pełni funkcję Kierownika Studiów Wieczorowych IKSI. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Lingwistyki Stosowanej.